Trt 1

Yayın Kuruluşunun ismi : Türkiye Radyo ve Televizyonu 1. kanalı
Sahibi : Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (1968-günümüz)
Uydu yayın frekansı : 11958 V 27500 5/6 (SD)
Digiturk : 23. kanal (SD)
Hedef kitlesi : Muhafazakar kesim sallıyorum
En sevilen programlar : Beni Böyle Sev, Seksenler ve Diriliş:Ertuğrul
Yayın yaptığı alan : Haber
Telefon : 0 312 463 43 43
E-posta : [email protected]
Web sitesi : http://www.trt.net.tr/
Mektup adresi : TRT Sitesi Turan Güneş Bulvarı 06540 Or-an Ankara

Trt 1 Canlı İzle Kanalını Sosyal medyada takip edin.
Facebook: https://www.facebook.com/trt
Twitter: https://twitter.com/trttelevizyon
Youtube: https://www.youtube.com/user/TRTTelevizyon

Yayın Akışındaki Program Türleri:

Haber, Eğlence, dizi, yaşam, yarışma, spor, canlı maç, canlılar ve bilim belgeselleri, yemek programları, gezi ve aktüalite programları.

2016 Yılı En Sevilen Trt 1 Popüler Diziler:

Beni Böyle Sev, Seksenler ve Diriliş:Ertuğrul

 

TRT 1 (Türkiye Radyo ve Televizyonu 1) kanalı Türkiye’nin ilk ulusal kanalıdır. Kanal bünyesinde birçok yayın programı bulundurmaktadır. Kadın programları, çocuk programları, haber bülteni, yarışma programları ve spor programlarını yayın içeriğinde yer almaktadır. TRT 1 kanalı dünya çapında büyük bir ilgiyle izlenen kanallar arasındadır. Yediden yetmişe herkesi ekran başına bağlayarak seyreden kitlenin eğlenceli vakitler geçirmesine olanak sağlar. Sabah yayınlanan kadın programları ev kadınlarını hem eğlendirir hem de işlerine yarayacak pratik bilgiler sunar. Spor sevenlerin çok yakında takip ettiği “Stadyum” programı lig maçlarından hemen sonra (Cumartesi – Pazar) canlı yayınlayarak spor sevenlerini ekrana kilitler. Yayın kalitesi günümüz teknolojisine göre en üst seviyededir.

Trt1 Canlı Yayın Türkiye Cumhuriyetinin devlet bünyesinde ikinci kanalıdır. Kendisinden önce açılan İtü tv ise yıllar sonra kendisine devredilmiştir. Yayın hayatına Ankara da başlamış ve o dönemde imkanların kısıtlı olmasından dolayı herkesin şimdi olduğu gibi her an takip ettiği bir platform değildir. Günümüzden 39 yıl önce ilk olarak renkli yayın yapmış ve kendisini geliştirmeyi hedef edinmiştir. Kesintisiz Trt 1 canlı yayını artık hayatımıza tam anlamı ile girmiştir. Dünyayı saran bir yayın ağına sahip olan kanal hd kalitesinde Trt 1 izlemek istiyorum diyen Türk halkının bu isteği ile kendisini devamlı suretle yenilemiş ve gelişmiştir. Bir çok badireleri atlatan milli kanalımız Trt 1 canlı şimdilerde özel televizyon kanallarını geride bırakarak zirveyi kendisine yer edinmiştir. Örnek vermek gerekirse her hafta çarşamba akşamları Diriliş Ertuğrul adlı dizi ile kendi kalitesini ortaya koyabilmeyi başarmıştır. Eskilere bakacak olursak donmadan izlediğimiz 7 numara isimli diziyi hepimiz rahatlıkla hatırlaya bilmekteyiz. Sitemi de sizler için Türkiyenin en güzel kaliteli yayın yapan kanallarından birisi olan Trt 1in en kaliteli yayınlarını izleme fırsatı sunuyoruz. Tabi ki önlem amaçlı olarak sizlere tek bir alternatif değil bir çok izleme alternatifi ile hizmetler vereceğiz. Yaptığı son projeler ile reytingleri alt üst eden bir kanal olmayı başarmıştır.

Facebook Yorumları

Toplam 6 Yorum Yapılmış.

 1. Volkan dedi ki:

  Gerçekten haber konusunda en tarafsız yayın yapan bir kanal. Zaten yaptığı dizilerle özellikle canlı diriliş ertuğrul dizisi vazgeçilmez bir aksiyon oldu benim icin.

 2. Jaqen H'ghar dedi ki:

  Haydi galatasaray bastır gelsin paracıklar :)) idda oynadım :))

 3. hd dedi ki:

  bu fırsatta bilgisayar ekranı televizyon ekranından daha kaliteliymiş.

 4. nur dedi ki:

  niye hata veriyor?

 5. Fazil Irandan(Tebriz) dedi ki:

  Merhaba

  Europe 2016 bu yil Irandan yayinlammadi…Cok uzgun oldum…Umarim bi daha boyle bi durum olmasin…biz Trtden izlemek istiyoruz…Trtni cok seviyoruz

  Fazil Tebriz Azerbaycan Iran

Yorum Yapın