Kanal 42

Yayın Kuruluşunun ismi : Kanal 42
Sahibi : Konya Yayın A.ş
Uydu yayın frekansı : (SD)
Digiturk : 334. kanal (SD)
Hedef kitlesi : Konya Yöresi
En sevilen programlar : Konya Yöresi tanıtımı
Yayın yaptığı alan : Tanıtım
Telefon:
Fax:
E-mail:
Web:
Mektup adresi : Kanal 42 yayıncılık/ Konya

Yayın hayatına Mustafa Yavuz önderliğinde başlayan Kanal 42 1995 yılında kurulmuştur. Bir yıla yakın test yayınının ardından 1996 yılında normal yayın hayatına başlamıştır. Kanal 42 Konya ilinin yerel televizyon kanalı olarak bilinmektedir. Kanal yayın hayatı boyunca ismini bir kez değiştirmiştir. Konya TV olarak yayına başlayan kanal KON TV’nin açılmasından sonra isim benzerliği yüzünden mahkeme kararı ile şimdi kullanmakta olduğu adı almıştır. Kanal 42 İlk yerel tematik kanal unvanının sahibidir. TÜRKSAT uydusunda ve özel platformlarda yayın yapan kanal sadece Konya’dan yayın yapmaktadır. 2009 yılında satışa çıkan kanal Selçuklu Yayın Gurubu tarafından satın alınmıştır. “Türkiye’nin yükselen yıldızı” olarak sloganlarını izleyici kitlesine duyurmuştur.

Kanal 42 canlı izle, Mevlananın şehri olan Konya yöresinin canlı tv kanalıdır. Bundan 23 yıl önce kurulmuş olup bu güne kadar yayınlarını sürdürmektedir. Kanal 42 canlı izle, sadece belgesel ve yöresel haberler yayınlayan ilk yerel televizyon kanalıdır. Öncülüğünü yapmış olduğu bu girişim ile tematik yayıncılığa yardımcı olmuştur. Kuruluşunda Mustaş Radyo Televizyon A.Ş. olarak karasal yayın hayata başlamıştır. Kanalın 1995 yılında satışıyla birlikte Kanal 42 isim değişikliğine gitmiştir. Sürekli bir değişim içinde olan Kanal 42 canlı izle, Konya Yöresini tanıtma çabası içerisinde yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Kanal 42 HD İzle, yerel kanalların kaliteli yayın hayatına geçmesi için de örnek gösterilmektedir. Geniş ekran formatlarına uygun yayınlarını destekleyen cihazlarla izleyebilirsiniz. Kanal 42 HD İzle yüksek kalitedeki görüntülü yayınları izlemenize olanak sağlamaktadır. Kanal 42 Online izle kanalını da sizlerin hizmetine sunarken kanalın zengin içeriğinden yararlanmanıza imkan tanıyoruz. İyi seyirler diliyoruz.

Facebook Yorumları

Toplam 1 Yorum Yapılmış.

  1. halim dedi ki:

    kerem abi yi seyretmek inanin başka güzel canak anten kardan dolayı çekmiyor bizde sizi mobilden seyrediyoruz çare tükenmez internetten takip edecegiz

Yorum Yapın